Print

Účast naší školy v projektech ERASMUS+

V loňském a letošním školním roce probíhá na naší škole projekt Kreativní učitel – kreativní žáci, který získal finanční podporu programu Erasmus+. Jedná se o profesní rozvoj učitelů tvůrčího psaní, kteří se zúčastnili zahraničních vzdělávacích kurzů se zaměřením na tvůrčí psaní, kreativitu a literaturu. Pavlína Vočková a Jan Pytel mobilitu již absolvovali a v současné době sdílí získané zkušenosti a znalosti a aplikují je v hodinách tvůrčího psaní a angličtiny. Po mobilitě Filipa Horáka, která proběhne v měsíci únoru, budou všichni tři vyučující společně pracovat na vzniku výukového materiálu k předmětu tvůrčí psaní a na přípravě workshopu pro vyučující z jiných škol, který je plánován na konec školního roku a o němž vás budeme včas informovat na našich stránkách.

Citace z účastnických zpráv:

„Kurz English and Culture jsem si zvolila proto, že obsahoval lekce tvůrčího psaní a aktivity na rozvíjení kreativity. Zároveň byl určen učitelům angličtiny, takže ideálně propojoval oba předměty, které vyučuji. Kromě toho mě obohatil v oblasti nových výukových metod, protože jsem se seznámila s tzv. „inquiry-based learning“ (IBL). Neopomenutelnou součástí mobility bylo i poznávání irské kultury a historie. Při výběru kurzu hrálo velkou roli i místo konání. S ohledem na zaměření našeho projektu asi neexistuje město, které by bylo vhodnější než Dublin, který se pyšní titulem „UNESCO kreativní město literatury“ a čtyřmi Nobelovými cenami za literaturu.“
Pavlína Vočková

Pavlína Vočková na výstavě věnované životu a dílu W. B. Yeatse v Národní knihově Irska

„Kurz zpětně hodnotím velmi pozitivně. Splnil prakticky všechna očekávání, která jsem do něj před odjezdem vkládal. Jako účastník jsem měl možnost rozšířit si znalosti o (nejen) britské literatuře, dozvěděl se řadu možností, jak literaturu využít ve výuce, zejména pak v předmětu tvůrčí psaní, pro nějž jsem získal spoustu připravených aktivit a hlavně nápadů na další metodické postupy. V neposlední řadě jsem pak poznal kolegy z ostatních zemí Evropy a mohl s nimi sdílet své zkušenosti a postřehy.“
Jan Pytel


Mosty Praha – Bratislava 2015

Projekt probíhá v rámci dlouhodobé spolupráce se Strednou umeleckou školou scénického výtvarníctva z Bratislavy (Slovenská republika).

le projektu:

  • výměna zkušeností učitelů ve výuce odborných předmětů výtvarných oborů
  • práce žáků v mezinárodním týmu
  • pilotní úlohy jsou mimojiné testem pro projekt v rámci Erasmus+ (KA2)

1. etapa se odehrává v Bratislavě, kam odjelo 6 žáků naší školy na týdenní pracovní pobyt (13. 4. – 17. 4. 2015).

Zveme Vás na prohlídku naší fotogalerie

2. etapa proběhne v září 2015 v Praze – nyní přípravná fáze.


 

Srdce Poděbrady 2014

[epa-album id=“216″ show_title=“false“ display=“full“]