V úterý 7.3.2023 jsme se vydali se studenty na jednodenní exkurzi do Rakouska, abychom si prohlédli pietní místo koncentračního tábora Mauthausen, který je bohužel tragicky provázán s našimi moderními dějinami. Zavítali jsme též do nedalekého Lince, třetího největšího města Rakouské republiky.

S jakými dojmy se naši žáci vrátili, si přečtěte v jejich krátké reflexi. Fotografie pořídila Kačka Benešová ze 3.B, za což ji velmi děkujeme.

Exkurze byla po všech stránkách skvělá. Prohlídka Mauthausenu byla sice emočně náročná pro spoustu z nás, ale jsem moc ráda, že nám škola umožnila nahlédnout i do této nemilé části historie, která se nesmí zapomínat. Pak bylo moc fajn mírně odlehčit přejezdem do Lince, kde jsme si prošli centrum města a blízkého okolí. Děkujeme za tuto možnost ve školním roce vyjet za hranice:) 
E.S. 4.B

I přesto, že jsme jeli do koncentračního tábora, myslím, že to byla krásná, obohacující cesta. Mauthausen je sice podle mě drastičtější než Terezín, ale je potřeba neuzavírat naši mysl před minulostí a poznávat tato místa, už jen kvůli tomu, aby se historie neopakovala. U Dunaje v Linci jsme se vrátili zpátky do našich životů a užili si krásné slunečné odpoledne. 
K.T. 3.B

Exkurze do koncentračního tábora Mauthausen byla z pohledu zvěrstev, která se tam děla – otřesná. Na druhou stranu ale obohacující z výukového i zážitkového hlediska. Návštěva nedalekého malebného městečka Linec se už nesla o poznání ve veselejším duchu a odnášíme si nezapomenutelné zážitky, děkujeme, že jsme měli možnost navštívit chlouby Rakouska. 😃 
N.N. 2.B

Exkurze se mi moc líbila, jsem rád že jsem se něco přiučil a poznal nové město. Myslím si, že školy by měly realizovat tyto akce častěji, je to skvělá forma poznávání a studia. Děkuji Vám za to.
J.J.S. 2.C