S prof. Janem Rakem jsme se setkali v komorním neformálním prostoru na náměstí Míru. Hovořilo se o tom, zda jsme oběťmi okolních událostí, zda se tyto událostí dějí náhodně, nebo jsme jejími tvůrci. Jestli můžeme ovlivnit, jak se cítíme a prožíváme realitu, jak moc jsme programováni výchovou a společenskými dogmaty a konvencemi. Padaly dotazy na smysl našeho života, jak se vyrovnat s traumaty, co s pocity viny, a jestli je možné cítit se šťastný bez ohledu na okolní události.