Konec cesty za nesmrtelností aneb Vyhlášení vítězů literární soutěže ČAPKOVINY 2021

Milí soutěžící,
osmý ročník celostátní literární soutěže Čapkoviny aneb Žijeme s knihou, která se konala pod záštitou PhDr. Mgr. Víta Šimrala, Ph.D. et Ph.D., člena Rady hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání, je u konce a nám je ctí a potěšením, že vám můžeme oznámit vítěze.
V letošním ročníku, jehož tématem byly „Cesty nesmrtelnosti“, se sešly stovky inspirativních textů.
Celý organizační tým soutěže včetně šestičlenné odborné poroty se shodl na tom, že kvalita zaslaných příspěvků se neustále zvyšuje, a proto bylo nesmírně obtížné vybrat ty nejlepší. Důkazem toho jsou i dvě první, dvě druhá a dvě třetí místa v kategorii středních škol a gymnázií. Porota navíc udělila i tři zvláštní ocenění za originální přístup k zadanému tématu.
Kompletní seznam vítězů naleznete v přiložené výherní listině.
Jediné, co nás mrzí, je, že se nemůžeme všichni setkat, abychom oslavili váš úspěch a abychom vám všem osobně poděkovali a požádali vás, abyste ve psaní pokračovali.
Velmi si vážíme možnosti spolupráce na letošním ročníku, který pro nás byl jeden z nejúspěšnějších.
Závěrem nám dovolte rozloučit se větou, kterou použila ve své práci jedna z účastnic naší soutěže Anna Hollmanové z Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou: „Dělejme, co je dobré i pro ostatní a ne jen pro nás. Ale především si zapněme bezpečnostní pásy, protože cesta života je pořádně hrbolatá!“

S pozdravem

Organizační tým literární soutěže Čapkoviny

Výherní listina