13.4.2023 navštívili žáci prvního ročníku oboru Aranžér Galerii hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu komentovanou prohlídku a výtvarný workshop k výstavě Margita Titlová: Purpurová vertikála.

Výstava je průřezem tvorby malířky a performerky od 80. let do současnosti. Margita Titlová skrze konceptuální umění zkoumá působení vlastního těla s geometrickými a silovými poli v přírodě a později také v interiéru, využívá malby, fotografií, koláží, instalací, kde pracuje s magnetickým polem a kombinuje různé materiály.

Žáci měli jedinečnou příležitost nechat na sebe působit zdánlivě neslučitelné moderní a staré umění v gotických interiérech. Získali inspiraci pro vlastní tvorbu a v rámci výtvarného workshopu si vyzkoušeli automatickou kresbu téměř ve tmě. Kresby budou využity při aranžování výkladní skříně s uměleckou tematikou.

Karolínu Č. na výstavě zaujaly nejvíce dvě věci: „První je obraz z hlíny-podle mě takové granko a druhé jsou předměty nastříkané na krásnou zářivou modrou a do toho použití magnetické síly. Propojení moderního umění ve starých gotických interiérech mi přijde skvělá věc. Dost se mi to líbilo.“

„Výstava se mi moc líbila, a taky byla zajímavá exkurze do tak staré budovy. Všechny obrazy měly svou atmosféru. Některé sochy byly vytvořeny z obyčejných materiálů, jako příklad toho, že k vytvoření něčeho můžeme použít věci, které máme doma. Nejvíc se mi líbily svatební šaty a obraz s černým křížem.“ Daniela Y. A krásně své dojmy shrnula Tereza J.: „Na výstavě mě moc zaujalo, jak si autorka hraje s různými materiály, podmínkami a kreativitou. Líbilo se mi, že jsem z výstavy měla pocit, že v umění se meze nekladou. Všechno bylo originální a nápadité, přitom hodně děl z výstavy bylo poměrně málo nákladové, což je skvělá inspirace na náš obor.“