Koncem dubna 2021 se naše třída 3.A1 zúčastnila online semináře MŮŽEŠ PODNIKAT. Setkání vedla paní Štěpánka Duffková a pan Heinrich Homola. Oba jsou úspěšní podnikatelé, kteří mimo jiné dělají koučink majitelům firem a rádi pomáhají ostatním dosáhnout jejich cílů.
V průběhu dvou hodin jsme dostali spoustu užitečných rad v oblasti podnikání i do života obecně. Padaly nejrůznější dotazy, ale vše začalo zajímavými příběhy ze životů podnikatelů. Štěpánka Duffková, podobně jako mnoho z nás, nevěděla, co přesně chce dělat. Po několika letech se dostala ke své současné naplňující práci, kdy koučuje menší firmy. Heinrich Homola je též poradce. Založil dokonce i baletní školu, ale ta zkrachovala. Pan Homola nám například poradil, abychom si dobře ujasnili cílovou skupinu zákazníků, než se pustíme do vlastního podnikání. Také nám doporučil, abychom se rozhodovali především podle pocitu v břichu, tzv. gut geeling. Pokud bychom šli proti svému „břichu“, zpětně bychom mohli zjistit, že rozhodnutí nebylo správné.
Mnoho mých spolužáků tento seminář inspiroval, včetně mě. Před tímto seminářem jsem nevěděla, jestli v budoucnu vůbec chci podnikat, ale po jeho absolvování bych to chtěla alespoň zkusit. Třeba se na mě usměje štěstí.
Celý seminář byl velice zajímavý a určitě budeme rádi, když nás Štěpánka Duffková a Heinrich Homola zase někdy navštíví.

Sofie Kaislerová, 3.A1