Dne 13. 6. 2023 se v Městské knihovně Ládví uskutečnila akce s názvem Jarní sklizeň. Jednalo se o autorské čtení studentů 1.–3. ročníku oboru Knihkupecké a nakladatelské činnosti. Četly se povídky a básně vzniklé v hodinách tvůrčího psaní během uplynulého školního roku.

Příjemná byla rozmanitost textů, komorní atmosféra knihovny a výborný hudební doprovod. O ten se postaraly studentky ze tříd 1.B, 3.B a MgA. Lukáš Vydra. Během přestávky se účastníci mohli více seznámit mezi sebou napříč ročníky a ochutnat dobroty, které sami připravili. Bylo moc milé, že se přišli podívat i rodiče, jiní vyučující a paní ředitelka.

I když bylo čtení vlastních textů před obecenstvem pro mnohé náročné, šlo o velmi cennou zkušenost. Řadě studentů prezentace vlastních textů ukázala, že jejich tvorba má smysl a může zaujmout i jiné posluchače než jen kamarády.

Všem, kteří přispěli k vydaření této akce, patří velký dík. Těšíme se na podzim, kdy bychom rádi uspořádali Podzimní sklizeň – tentokrát čtení z textů, které nevznikly na hodinách, ale doma ve volném čase z vlastní iniciativy jejich autorů.

MgA. Jana Kloudová, Mgr. Anna Josefína Nováková, MgA. Lukáš Vydra

A jak akci hodnotili studenti, jejichž práce na Jarní sklizni zazněly?

Bylo super poslechnout si díla ostatních studentů. Celková atmosféra akce byla velmi příjemná 🙂

Autorské čtení byla moc příjemná a inspirující komorní akce, která nás v rámci knihkupeckého oboru hezky propojila. 

Celá akce byla situována na moc hezkém místě, povídky byly vydařené a občerstvení též 😉

Celý rok plody zrály na keřích, abychom si je na této sklizni ukázali a pochlubili se jimi. Byl krásně vidět vliv našich tří zahradníků (učitelů), kteří keříky (studenty) pobízeli k růstu. Některé keře již rostly třetím rokem, některé teprve prvním, ale plody napříč ročníky byly velmi povedené. Ten nejkrásnější ovocný trh, na kterém jsem kdy byla. 

Velice se mi líbila celá organizace a autentičnost této akce. Krásně šlo vidět, jak každý učitel vede své žáky jinými směry, ale navzájem se spojují. Těším se na podzimní akci.