Také divadelní prázdniny utekly jako voda

Nejen na prknech, která znamenají svět, ale také na parketách naší tělocvičny začala další divadelní sezóna. Pozitivní a kreativní vstup do nového školního roku přinesla dvě zářijová představení.
Žáci druhých ročníků si připomněli zlatý věk španělské literatury několika výstupy z dnes již zapomenutých kusů Lope de Vegy a Tirso de Moliny, ožil i legendární dojemně nešťastný osud nezdolného obránce rytířských ctností, který bojoval nejen s větrnými mlýny. Těžko říci, kdo byl větší smolař, zda sám autor Miguel de Cervantes, či jeho nejslavnější hrdina Don Quijote.
Maturanti měli možnost začít školní rok s písničkami Osvobozeného divadla, úžasný slovní humor Voskovce a Wericha i skvělé melodie Jaroslava Ježka sklidily zasloužený potlesk. Bavili jsme se až do poslední chvíle a nutno přiznat, že občas i na úkor některého ze studentů, kteří byli (ne)dobrovolně součástí děje. Byli jsme dokonce svědky popravy a plakali jsme… smíchy. Tak doufám, že všem vydrží úsměv na tváři až do maturitního finále!
Akční hodina literatury snad všechny přítomné bavila, a tak věřím, že na slavné španělské autory, ani na legendy Osvobozeného divadla diváci hned tak nezapomenou.
Dagmar Kuželová

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *