Prohlášení o přístupnosti

Střední škola designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní se zavazuje k zpřístupnění své internetové stránky a mobilní aplikace v souladu s vnitrostátními právními předpisy, které provádějí směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102.
Webové stránky ssnahorni.cz splňují požadavky dle § 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na webové stránky ssnahorni.cz.

Uspořádání a ovládání webových stránek je navrženo pro různé běžně užívané prohlížeče s ohledem na potřeby osob se specifickými potřebami.

Informace prezentované v jiných formátech
Na našich webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formát PDF je také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedeného formátu dokumentů.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti
Toto prohlášení o přístupnosti bylo vypracováno dne 5. 8. 2020

Zpětná vazba a kontaktní údaje na správce webu
Pracujeme na tom, aby byly stránky Střední škola designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní bez problémů přístupné všem uživatelům. Pokud narazíte na jakýkoli problém, dejte nám prosím vědět. Pro sdělení námětů, postřehů či informací o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím využijte e-mail enderlep@ssnahorni.cz

Ostatní sdělení
V případě, že je pro Vás obsah a text webových stránek obtížně čitelný můžete si jej zvětšit pomocí nástroje Vašeho prohlížeče. Obsah a text webové prezentace je responzivní, tj. přizpůsobí se rozlišení Vašeho monitoru. Ve většině používaných prohlížečích lze velikost obsahu a textu měnit klávesovými zkratkami CTRL + (zvětšování) a CTRL – (zmenšování).