Návštěva Lince a Mauthausenu

Každoročně pořádáme pro studenty KNC dva historicko-poznávací zájezdy do okolních zemí našich sousedů. Po vánočním starobylém Bamberku jsme se tentokrát vydali do hlavního města Horních Rakous – Lince a KZ Mauthausen. Cílem bylo přiblížit si nejen historii a kulturu této oblasti, ale i porovnat odlišnosti další německy mluvící země se zkušenostmi z dosud navštívených oblastí SRN.

Linec jako třetí největší město nás potěšilo svojí architekturou, malebností a krásnými vyhlídkami. Někteří z nás využili možnosti projet se vláčkem po vyhlídkové trase a obdivovat charakteristické dominanty Lince. Ostatní se vydali po svých do víru sluncem rozpáleného města. Útočištěm před vedrem se staly přírodně klimatizované kostely, kterých je v centru opravdu hodně.

KZ Mauthausen s nechvalně proslulými schody smrti a stěnou tzv. parašutistů nás během cca 3 hodinové prohlídky vtáhl do celkem nedávné minulosti. Vše, co se zde událo, v nás zanechalo hlubokou stopu. Osudy a utrpení všech, kteří táborem prošli, jsou nejen hrůzným dědictvím historie lidstva, ale zároveň i mementem dneška.

Zájezd se i navzdory tropickým teplotám a náročnosti vydařil, o čemž se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Mgr. Pavla Jiříčková                                                                                                                                                   30. 5. 2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *