Návštěva Goethe institutu

Každoročně se naši žáci účastní filmových představení v původním znění s titulky v Goethe institutu. Letos to byli studenti 2.B a 4.B oboru KNC.  

Snímek Kebab Connection z dílny uznávaného německého režiséra, herce, scénáristy a producenta Fatiha Akina tureckého původu rozhodně nezklamal. Romantická komedie na vážnější téma společenského soužití různých kultur se odehrává v dnešním Hamburku. Multikulturní předsudky a stereotypy jsou zde podány s lehkostí, vtipem a nadsázkou, přesto vedou k zamyšlení a poučení.

Nezanedbatelným obohacením je i jazykový přínos, kdy žáci mohou konfrontovat živou řeč se znalostmi z hodin němčiny.

Vzhledem k tomu, že Goethe institut se nachází v bezprostřední blízkosti Slovanského ostrova, využili jsme příležitosti a seznámili se tak s několika vltavskými ostrovy. V miniprojeku Ostrovy Prahy se studenti dozvěděli o historii, osudech a názvech některých z nich. Jak a kdy vznikaly, proč mnohé z nich mají více označení, co na nich můžeme najít dnes a co tam bylo dříve. Součástí aktivity byl i pracovní list s přehledem 10 ostrovů, jejich fotografií a malý kvíz. Je až neuvěřitelné, kolik historických událostí a osobností napříč celými dějinami je spojeno s existencí pražských ostrovů.

  1. 1. 2018 Mgr. Pavla Jiříčková         

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *