Náhorní v Národním

Poznat blíže Národní divadlo a dostat se do všech jeho prostor bylo cílem exkurze tříd 1.B, 2.B a 2.N.

Na prohlídku Národního divadla jsme se vydali v brzkých ranních hodinách, a to v úterý 14. listopadu. Ihned u vstupu do budovy se nás ujali ochotní a milí průvodci, kteří nám představili všechny krásy této kulturní památky. V rámci prohlídky jsme tak například měli možnost prohlédnout si základní kameny dovezené z celé České republiky, obdivovat nádherný lustr či výzdobu stropu s múzami umění, a dokonce jsme měli příležitost spatřit i oponu od Vojtěcha Hynaise. Ve foyer jsme si  zase prohlédli nádherné lunety a prošli si cyklus M. Alše. Vrcholem celé prohlídky byla návštěva střechy Národního divadla, odkud byl krásný výhled na historické centrum Prahy.

Vzhledem k tomu, že nás v pátek 17. listopadu čekal státní svátek, připomněli jsme si ve zbývajícím čase významné historické události, které jsou s tímto dnem spojeny a odehrály se nedaleko budovy Národního divadla, konkrétně na Národní třídě, kde je rovněž umístěn památník upomínající na tento den.

Budova Národního divadla se nám všem velmi líbila a doufáme, že do něj opět brzy zavítáme a budeme mít příležitost zhlédnout také nějaké divadelní představení.

                                                                                              Soňa Fohlerová, Pavlína Vočková a Aleš Lacka

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *