Mrak? Oblak? Kotouče? Opotit se? Zakrýt? Kalit? – Samá voda!

Co vás napadne jako první, když se řekne cloud? Zatímco my starší bychom si vygooglili shora uvedené významy tohoto anglického slova, studentské publikum v divadle D21 pohotově a jednohlasně odpovědělo: „Datové úložiště, to je přece jasný!“

Ve středu 9. ledna 2019 viděli žáci 1.B, 2.B a 2.A2 autorské divadelní představení Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka Cloud doplněné o tvůrčí dílnu na téma Slovo a jeho moc.

Tři herci, jeden bazén, plážový bar a nekonečný virtuální prostor mezi nimi. Dokáží spolu komunikovat i mimo sociální sítě? A jsou toho vůbec schopni? A jaký je vlastně jejich opravdový život? Jejich virtuální obraz je přesně takový, jaký chtějí, aby byl. Je ideální! Možná proto jsou na kyberprostoru čím dál více závislí.

z programu divadla

Následná tvůrčí dílna otevírala řadu témat. Pochopitelně nejprve přišla reflexe zhlédnutého představení, ale v rámci dalších aktivit se mluvilo nejen o vztazích mezi lidmi ve virtuálním prostoru, ale také o vlivu médií a sociálních sítí na náš život a naší (ne)schopnosti komunikovat face to face.

Akce se konala v rámci projektu Divadlo školám, který je spolufinancován Evropskou unií, podpořen Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími subjekty ( více informací o projektu).

S žáky 1.B jsme v divadle D21 na podzim loňského roku viděli Havlovu Audienci, výborně zahranou, a také tentokrát jsem zaznamenala pouze pozitivní ohlasy, takže zase někdy přijdeme na návštěvu.

Dagmar Kuželová

Pozn. titulka a bazénové foto Milan Hajn (se souhlasem divadla)