Každý (měsíc) má své kouzlo

V rámci projektu Učme se číst, čtením se učme, jehož průběh se kvůli lockdownu zkomplikoval, jsme museli některé aktivity nahradit jinými. A nutno s radostí podotknout, že ne vždy se jednalo o změnu k horšímu, jak by se mohlo předpokládat.
Co se týče fotografické soutěže, chtěli jsme ji zachovat, ale od původního plánu dělat fotky s projektovým bannerem jsme museli upustit. Pak ale přišel nápad vytvořit kalendář, na kterém se představí účastníci z 3.B, kteří po odchodu maturantů v projektu zůstali „sami“, a doplní je učitelé zapojení do projektu.
Naším cílem bylo ukázat, že každý měsíc v roce je něčím zajímavý a má své kouzlo. Zároveň jsme o sobě chtěli něco málo prozradit, abychom se po delší pauze, kdy jsme se naposledy viděli osobně, připomněli svým projektovým přátelům na Slovensku.
Děkujeme bývalé žákyni a současné studentce Zápodočeské univerzity v Plzni Adéle Petrilakové, že z našich fotek a textíků udělala nástěnný kalendář, který pro nás bude vzpomínkou na tři obohacující roky s projektem.

Pavlína Vočková

Kalendář – 2021