HRA – výstava studentů 3.A1 – obor grafický design

Rádi bychom vám představili virtuální výstavu studentů 3.A1 oboru grafický design. Studenti vytvořili koncepci a grafiku vlastní deskové stolní hry. Pracovali v rámci odborné praxe, tvořili ve skupině, ve které každý člen měl svou roli. Vzniklo několik originálních edukačních her, které máme v plánu dále rozvíjet, aby bylo možné je uvést jako nový výrobek na trh.

Artifacts – hra upevňující znalosti z oblasti dějin umění. Studentky vytvořily deskovou hru a její propagaci realizovaly na webové stránce. Autorky: Pham Q. Thu, Adel Beranová, Kateřina Prudká a Sofie Kaislerová.

Mount Olymp – zábavná desková hra určená náctiletým hráčům. Námětem hry je řecká mytologie. Hra začíná v podsvětí, odkud se postupně dostaneme na povrch, až na horu Olymp k hnízdu. Originální součástí jsou 3D vymodelované figurky pro jednotlivé hráče. Autorky: Karolina Studená, Josefína Černohorská, Blanka Janoušová, Nela Zapletalová.

Hra – Výlet do přírody je určena nejmladším hráčům. Edukační hra rozvíjí pozitivní vztahy dětí k přírodě kolem nás. Zábavnou formou učí poznávat rostliny a zvířata. Autorky: Tereza Juričičová, Marie Komárková, Eliška Musková, Markéta Pretlová.

Desková hra CORPUS – je založená na faktech a zajímavostech o lidském těle a člověku. Autoři: Matěj Lips, Jan Ročovský, Barbora Beranová.

Hra Cesta za uměním – velmi koncepčně provází hráče světem dějin umění. Zábavným způsobem naučí či zopakuje světové i české dějiny umění od Pravěku po Novověk. Autorky: Kateřina Horáčková, Tereza Jirásková, Berenika Petková, Hana Jirešová.

Stolní hra Zone – přímo vybízí k pohybové aktivitě všechny hráče, v tom vidíme její velký přínos. Hráče současně vzdělává v oblasti lidského zdraví a správném stravování. Autoři: Karel Pavlus, Vojtěch Hrňák, Terezie Benešová, Karolína Břeňová.

Poslední originální hra nese název Galerie v krabici. Tuto hru si hráči zahrají v trojrozměrném prostoru.Cílem je upevnit si své znalosti v oblasti dějin umění. Kdo neuspěje, propadá do nižších pater v papírové galerii.Autorky: Anežka Podolinská, Karolína Vildová, Karolína Šetková, Laura Šustrová, Tereza Loučová.