Film Almanya v Goethe institutu

Naši žáci oboru KNC v rámci výuky německého jazyka pravidelně navštěvují filmy v Goethe institutu. Seznamují se tak nejen s reáliemi německy mluvících zemí, jazykem v praxi, ale i s tématy, které rezonují ve společnosti.
Letos je nabídka filmů v původním znění s titulky v duchu hesla: „Na rozdíl od jiných“. Cílem je tak ukázat, že i lidé, kteří jinak vypadají, mluví, jsou jiní než jejich rodiče, ostatní děti či dospívající, jsou v životě konfrontováni s podobnými situacemi a musí si umět poradit.
Prvním snímkem, který studenti 2.B a 3.B zhlédli, byl festivalový debut režisérky Yasemin Samdereliové – Alamya, vítejte v Německu. Barvitým a originálním způsobem seznamuje se životem několika generací turecké rodiny žijící od hospodářského zázraku v SRN. Dotýká se témat jako předsudky, kulturní odlišnosti, národní identita, ale i běžné rodinné starosti, lásky a nedorozumění.
Snímek končí výstižnými slovy, která před více jak padesáti lety napsal spisovatel Max Frisch k problematice integrace: „My pozvali pracovní sílu, a oni přišli lidé“.

10. 10. 2018 Mgr. Pavla Jiříčková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *