Fatima Rahimi hostem v naší škole

V prvním červnovém týdnu navštívila naši školu mladá slečna plná energie, u níž byste na první pohled vůbec netipovali, čím vším si ve svém životě musela projít. Fatima Rahimi, v současné době píšící pro Deník Referendum, je česká novinářka afghánského původu. Již jako malá musela kvůli špatné politické situaci společně s celou svou rodinou opustit své rodné město Herát a dlouhé dny putovat neznámo kam. Nakonec ji cesta zavedla do České republiky, kde se usadila, vystudovala zde vysokou školu a nyní se zde již cítí jako doma.

Fatima Rahimi se setkala s žáky 1.B a 2.A2, jimž vyprávěla celý svůj příběh, který všichni se zaujetím poslouchali. V závěru proběhla společná diskuze o migraci a uprchlictví, během níž žáci pokládali doplňující otázky a snažili se zjistit více – dozvěděli se tak například nejrůznější zajímavosti i aktuální informace k dané problematice.

Celá akce se konala pod vedením zástupců Sdružení pro integraci a migraci (SIMI), což je lidskoprávní nezisková organizace hájící práva cizinců v České republice. Žáci tak byli také seznámeni s činností organizace i s hlavními problémy, které s migrací souvisí.                                                                                                                                                             Soňa Fohlerová

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *