Divadelní představení Peter Black II

Studenti zejména třetích ročníků zavítali v doprovodu svých vyučujících anglického jazyka do Salesiánského divadla v Kobylisích. Přišli zhlédnout anglicko-české představení Peter Black II – příběh mladého muže, který přišel o všechno a začíná znovu od píky. Příběhu sice nechyběl humor ani nadsázka, nejednalo se ale o žádnou prvoplánovou komedii určenou pouze k zasmání. Dostatek prostoru byl věnován i zamyšlení nad vážnějšími tématy jako je ztráta zaměstnání, pocit neúspěchu a samoty.

Představení bylo koncipováno jako inscenovaná učební pomůcka. Jevištní zpracování určitého vzdělávacího obsahu jednoznačně patří mezi atraktivnější a stravitelnější formy výuky. Výkony herců byly na výborné úrovni a jejich projev v angličtině byl studentům srozumitelný, o čemž svědčí i jejich reakce během některých humorných scén. Čas strávený v divadle nebyl pouze oddechovou záležitostí, ale sloužil studentům ke zlepšení dovednosti porozumět mluvenému projevu v angličtině.

Děkujeme tímto účinkujícím hercům za pěkné představení a přejeme jim mnoho dalších spokojených diváků v jejich nesnadném úkolu – bavit a současně vzdělávat teenagery!

Mgr. Lucie Juppová
Mgr. Daniel Dřímal,
učitelé AJ

poslalaJuppvova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *