Adaptační kurz třídy 1.B v Nižboru 6. – 7. 9. 2018

Proč kurz hned v úvodu školního roku? Žáci 1. ročníků jsou ti, kteří se v důsledku přechodu na střední školu nejvíce potýkají se změnami – nové prostředí, neznámý kolektiv, jiní učitelé, náročnější požadavky na přípravu atd. Cílem tohoto výjezdu bylo, abychom se v neformálním prostředí vzájemně poznali a nastartovali tak pozitivní klima ve třídě. Žáci se seznámili nejen mezi sebou, ale také s třídní profesorkou a s dalšími pedagogy, získali informace o chodu školy a různých aktivitách v průběhu školního roku. Klíčové ale pochopitelně bylo podpořit nově vznikající kamarádské vztahy.

Jednalo se o dvoudenní výjezd do kraje Oty Pavla – CHKO Křivoklát. Už cestou z Prahy do Berouna jsme tak trochu oťukávali, kdo je kdo, nervozita postupně opadala, takže na první společné fotografii ve sklárně Rückel Crystal jsou samé usměvavé tváře.

Po hodinové exkurzi a svačině přišla první zátěžová zkouška. Čekaly nás 4 km do místa ubytování, spíše do kopce než naopak. S několika přestávkami to ale všichni statečně zvládli a na statku Krkavčí hora nás čekal zasloužený odpočinek. V krásném prostředí ve společnosti výstavních koní a několika šikovných pejsků jsme prožili odpoledne plné soutěží a seznamovacích aktivit. Namátkou několik z nich – To je můj spolubydlící, Perly české a světové literatury, Zašifrovaná přísloví, Hádanky s písmeny a čísly, Ztracená slova. Po výborné večeři byla chvíle pro skupinové tvůrčí psaní. Výsledky byly nečekaně nápadité, žánrově rozmanité, napínavé, humorné i dojemné. Všichni si rozhodně zasloužili sladkou odměnu, vyhlášeni byli také vítězové předešlých soutěží, kteří si domů odvezli i drobné suvenýry.

Po páteční snídani jsme se vydali pěšky na nádraží v Hýskově a všichni si pochvalovali, že cesta je téměř výhradně z kopce. To ještě netušili, že v Berouně je čeká soutěžní hra, v rámci které vystoupají na městskou horu za medvědy Kubou a Matějem, obejdou městské brány a další zajímavá místa v centru města, aby splnili zadané úkoly. Kolem poledního jsme se sešli u oběda, po němž následovalo vyhodnocení nejlepšího družstva.

Zpáteční cesta vlakem byla veselá, ostych byl ten tam, vracela se totiž parta fajn studentů, všichni příjemně unavení a plní dojmů.

Chválíme všechny žáky 1.B za slušnost, dochvilnost a vstřícnost. Výtky žádné.

Mgr. Dagmar Kuželová   Ing. Aleš Lacka   Mgr. Pavlína Vočková

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *